پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی

EN | FA

فروش مرغ سوخاری گیاهی در رستوران "کی‌اف‌سی"

سه شنبه ، 05 شهریور 1398

فروش

فست‌فود "کی‌اف‌سی"(KFC) امروز در یک شعبه خود مرغ‌سوخاری گیاهی را به صورت آزمایشی به فروش خواهد رساند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، عدم استفاده از گوشت در رستوران‌ها امروزه به اندازه‌ای مورد توجه قرار گرفته که برندهای معتبر دنیا را هم جذب خود کرده است.

در این راستا رستوران‌ "کی‌اف‌سی"( KFC) اعلام کرده که قصد دارد برای مرغ‌های سوخاری خود یک جایگزین گیاهی از شرکت "بیاند میت"(Beyond Meat) انتخاب کند و آن را به صورت آزمایشی در رستوران‌های خود به فروش برساند. 

این محصول گیاهی تنها امروز ۲۷ اوت در یک رستوران در آتلانتا آزمایش خواهد شد و این شرکت اعلام کرده که اگر بازخوردها مثبت باشد، آزمایش این مرغ سوخاری در مغازه‌های بیشتری صورت خواهد گرفت.

با این اوصاف مشتریان می‌توانند یک ظرف مرغ سوخاری گیاهی را بدون احساس عذاب وجدان و یا حس چرب بودن زیاد به راحتی میل کنند. 

تکه‌های مرغ این شرکت دارای ساختار فیبری متمایزی بوده و نمایه غذایی مشابه گوشت واقعی را ارائه می‌دهند.

هر پرس از این مرغ دارای میزان پروتئین معادل پروتئین یک مرغ است، اما میزان کلسترول یا چربی‌های ترانس و اشباع‌شده آن صفر است.

با ابزار حاضر در کارخانه بیاندمیت مانند حیوانات واقعی برخورد نمی‌شود، بلکه آنها دستگاههایی هستند که ورودی‌های گیاهی را به گوشت مرغ تبدیل می‌کنند.

دسترسی بیشتر به این غذا به بازخوردهای مردم بستگی خواهد داشت. البته "KFC" تحقیق راجع به مرغ‌های سوخاری گیاهی را از ماه‌ها قبل آغاز کرده اما تاکنون هیچ برنامه‌ی قطعی نداشته است.

اگر آزمایش این محصول در رستوارن‌های زنجیره‌ای و بزرگ "کی‌اف‌سی" به درستی و با موفقیت پیش رود، شرکت "بیاندمیت" بازگشتی پیروزمندانه خواهد داشت. گفتنی است مرغ‌های سوخاری گیاهی بیاندمیت از اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی در فروشگاه‌های موادغذایی عرضه شد.

از آنجا که آزمایش مرغ‌های سوخاری گیاهی از امروز آغاز می‌شود، بازدیدکنندگان می‌توانند با یک خرید، این محصول را هم به صورت رایگاه امتحان کنند.

قیمت ۴ تکه مرغ گیاهی از ۱ دلار و ۹۹ سنت آغاز می‌شود. ۱۲ تکه مرغ کوچک هم ۸ دلار و ۴۹ سنت قیمت خواهد داشت.  

منبع: ایسنا